World Chess Network

WCN - Płatny serwer szachowy online.WCN powstał w roku 1999. Został zamkniety na początku roku 2007. Jego wyróżnikiem była fantastyczna, przyjazna, szachowa atmosfera. Gra online toczyła sią w zdecydoawanej większości przypadków w atmosferze sportowej rywalizacji i w duchu fair-play. Admistratorzy wyróżniali się sporą dawka zdrowego rozsądku i cierpliwości. WCN posiadał wiele opcji którymi się wyrózniał. Początkujący szachista miał wyjątkową okazję grać ze znacznie lepszymi od siebie, często nawet z arcymistrzami. Stały bywalcem klubu bywał Larry Christansen - znany i ceniony arcymistrz.

Bolączką była stosunkowo mała ilość użytkowników zalogowanych online, często nie przekraczała 400 co prawdopodobnie stawiało pod znakiem zapytania opłacalność przedsięwzięcia. Klub posiadał własny interfejs użytkownika.

Zrzut ekranu World Chess Network

WCN istniał dzięki opłatom za rejestrację. Aktualnie został wykupiony przez ICC, podobnie jak Chess Live. Oba serwery są teraz częścią nowego projektu - World Chess Live. Ponieważ wielu administratorów przeszło do nowego klubu można mieć nadzieję, że wspaniała atmosfera WCN zostanie przynajmniej w części zachowana.

Adres - http://www.worldchesslive.com

Reklama
© 2006-2019 Zagraj w Szachy Online Wszelkie prawa zastrzeżone           szablony za sms